Roketsan Ikad Logo

Roketsan Akademi

Roketsan Akademi

 • Çalışanlarımızın potansiyelini performansa dönüştürmek,
 • Kariyer yollarında yanında yer almak,
 • Enerjileri ile sinerji oluşturmak için ezber bozan ve örnek alınan yapısıyla yetkinlik temelli eğitim ve gelişim platformudur.

Rsa Logo

Vizyonumuz

Gelecek temelli dinamik modeli ve disiplinler arası yaklaşımla dünya çapında yetkin insan gücü ve entelektüel sermaye kaynağı yaratmak.

Misyonumuz

Roketsan’ın ve ekosisteminin geleceğini şekillendirmesinde öncü, tetikleyici ve birleştirici rol üstlenerek; insan odaklı, özgür ve özgün, kurumsal ve bireysel öğrenme ve gelişim ortamını desteklemek.

Rsa YapisiRoketsan Akademi

 • Dünya çapındaki yurt içi ve yurt dışı kaynaklı eğitim ve gelişim fırsatlarını çalışanlarımıza sunmak,
 • Yetkin insan gücü ve entelektüel sermaye oluşturmak,
 • Her alanda değişime uyum sağlamak,
 • BİZ bilincini güçlendirmek,
 • Kurumsal hafızayı desteklemek amacıyla Roketsan Akademi olarak 3 ana dal altında faaliyet gösteriyoruz.

Mesleki Mukemmellik Icon

Mesleki Mükemmellik Ana Dalı

İşin uzmanı olmak, ortak dil oluşturmak ve mesleki gelişimi sağlamak amacıyla; teknik yetkinliklere odaklı ve işin püf noktalarına dokunan eğitim & gelişim fırsatları tüm çalışanlarımıza bu ana dalda sunulmaktadır.

Inovatif Liderlik Icon

İnovatif Liderlik Ana Dalı

İşe liderlik etmek, yönetsel gelişimi sağlamak ve inovatif bakış açısını güçlendirmek amacıyla; davranışsal ve yönetsel yetkinliklere odaklı eğitim & gelişim fırsatları tüm çalışanlarımıza bu ana dalda sunulmaktadır.

Surdurulebilirlik Icon

Sürdürülebilirlik Ana Dalı

Ortak iş yapış şekli ile kurum kültürünü desteklemek ve kurumumuzun sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla; oryantasyon, regülasyon, iç eğitmenlik ve süreç yönetimi araçları vb. eğitim & gelişim fırsatları tüm çalışanlarımıza bu ana dalda sunulmaktadır.

Rsa Gelisim Platformlari RSA GELİŞİM PLATFORMLARI

Akil

Akılüssü

Birbirimizden öğrenmek, deneyimlerimizi paylaşmak, takım olarak gelişmek ve "Biz birlikte güçlüyüz!" demek için çalışanlarımızla (Akıl)üssünde buluşuyoruz.

Your Story

What’s Your Story?

Doğaya, sanata, spora, gelişime, mesleğe; kısaca, yaşama dair anlatacak bir hikayesi olan çalışanlarımızı Roketsan Akademi Sahnesi’ne davet ediyoruz.

#whatsyourstory

Roketsan Kutuphanesi

Roketsan Kütüphanesi

Tüm süreçler kapsamında ihtiyaç duyulabilecek her türlü bilimsel doküman ve bilgiyi hem yerli ve yabancı hem de basılı ve elektronik kaynaklar yoluyla en kısa sürede ve güvenilir yöntemlerle sağlayarak Roketsan’ın inovatif çalışmalarına imza atan çalışanlarımızı destekliyoruz.

Mtrs

mtRS Programı

Geleceğin liderleri mtRS ile yetişiyor!

Hızlı büyüme ve ileri teknoloji üretimini, çevik ve vizyoner bir anlayışla yönetebilecek potansiyel adayların geliştirilmesi ve yönetici olarak yetiştirilmesi amacıyla Roketsan Akademi İnovatif Liderlik Ana Dalı altındaki “mtRS Programımız” ile geleceğimize yön verecek liderlerimizi destekliyoruz. Bu programımız ile “Liderlik ve Yönetim Geliştirme Programı Kategorisi”nde “TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri 2018”de ödül almanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

*mtRS: more than Rocket Science ve Roketsan’ın Management Trainee’leri anlamlarını taşımaktadır.

E Kampus

e-Kampüs

Geleceğin gelişim trendlerine uyum sağlayarak, değişime ve adaptasyon yetkinliğimize etki eden platformumuz ile yeni nesil öğrenme modellerini aktif olarak kullanıyoruz. Tam zamanlı bilgi desteği sağlayan dijital öğrenme platformumuz “e-Kampüs” ile çalışanlarımızın her an gelişimine katkı sağlıyoruz.

Rs Talks

RS Talks

Tüm çalışanlarımızı ve ailelerini, yıl içerisinde düzenlediğimiz güncel konu başlıklarındaki seminerlerde alanında uzman, vizyoner ve tanınan konuşmacılarla buluşturuyoruz.

Gelistiren Roketsanli RSA GELİŞTİREN ROKETSANLI

 

Birlikte Öğreniyoruz...

Roketsan Akademi olarak, öğrenme ve gelişim faaliyetlerini fayda ve sonuç odaklı hale getirerek bu faaliyetlerin sürdürülebilirliğini sağlamayı önemsiyoruz.  

Bu doğrultuda; 

 • Kurum içindeki bilgi ve deneyimin nesiller arası aktarımıyla kurumsal hafızamızı zenginleştirmek
 • Yetkinlik gelişimi başta olmak üzere bireysel öğrenme – sürekli öğrenme yaklaşımını güçlendirmek
 • Birbirinden öğrenme – birbirini geliştirme kültürü için ortam oluşturmak amacıyla “İç Eğitmenlik ve Alan Uzmanlığı Programı”nı uyguluyoruz.

Çalışanlarımızın standartları belirlenmiş seçme, değerlendirme ve gelişim süreçlerine gönüllü olarak katılarak dahil olabildikleri bu programda; uzman olunan konularda diğer çalışanlarımıza kurum içi eğitimler verilmesiyle “İç Eğitmen” ve uzman olunan konularda eğitim içeriği hazırlanması, güncellenmesi ve iç eğitmenlerin yönlendirilmesiyle “Alan Uzmanı” rolleri üstlenebiliyor.

Lisansustu Egitim Destegi Erasmus + Mesleki Eğitim Projesi

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından "ERASMUS+ Mesleki Eğitim Projesi" kapsamındaki akredite kuruluşlar arasında yer alıyor ve konsorsiyum lideri olarak; çalışanlarımızın, ortaklık kurduğumuz kurum ve kuruluşların çalışanlarının ve ekosistemimizde yer alan diğer paydaşlarımızın staj, mesleki eğitim, işbaşı eğitim, kurs, seminer vb. yurtdışı faaliyetlere katılım göstermesini destekliyoruz.

Turkiye Ulusal Ajansi Logo

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.