Roketsan Ikad Logo

Roketsan Akademi

 

 • Çalışanlarımızın potansiyelini performansa dönüştürmek,
 • Kariyer yollarında yanında yer almak,
 • Enerjileri ile sinerji oluşturmak için ezber bozan ve örnek alınan yapısıyla yetkinlik temelli eğitim ve gelişim platformudur.

Rsa Logo

Vizyonumuz

Gelecek temelli dinamik modeli ve disiplinler arası yaklaşımla dünya çapında yetkin insan gücü ve entelektüel sermaye kaynağı yaratmak.

Misyonumuz

Roketsan’ın ve ekosisteminin geleceğini şekillendirmesinde öncü, tetikleyici ve birleştirici rol üstlenerek; insan odaklı, özgür ve özgün, kurumsal ve bireysel öğrenme ve gelişim ortamını desteklemek.

Rsa YapisiRoketsan Akademi

 • Dünya çapındaki yurt içi ve yurt dışı kaynaklı eğitim ve gelişim fırsatlarını çalışanlarımıza sunmak,
 • Yetkin insan gücü ve entelektüel sermaye oluşturmak,
 • Her alanda değişime uyum sağlamak,
 • BİZ bilincini güçlendirmek,
 • Kurumsal hafızayı desteklemek amacıyla Roketsan Akademi olarak 3 ana dal altında faaliyet gösteriyoruz.

Mesleki Mukemmellik Icon

Mesleki Mükemmellik Ana Dalı

İşin uzmanı olmak, ortak dil oluşturmak ve mesleki gelişimi sağlamak amacıyla; teknik yetkinliklere odaklı ve işin püf noktalarına dokunan eğitim & gelişim fırsatları tüm çalışanlarımıza bu ana dalda sunulmaktadır.

Inovatif Liderlik Icon

İnovatif Liderlik Ana Dalı

İşe liderlik etmek, yönetsel gelişimi sağlamak ve inovatif bakış açısını güçlendirmek amacıyla; davranışsal ve yönetsel yetkinliklere odaklı eğitim & gelişim fırsatları tüm çalışanlarımıza bu ana dalda sunulmaktadır.

Surdurulebilirlik Icon

Sürdürülebilirlik Ana Dalı

Ortak iş yapış şekli ile kurum kültürünü desteklemek ve kurumumuzun sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla; oryantasyon, regülasyon, iç eğitmenlik ve süreç yönetimi araçları vb. eğitim & gelişim fırsatları tüm çalışanlarımıza bu ana dalda sunulmaktadır.

Rsa Gelisim Platformlari RSA GELİŞİM PLATFORMLARI

Untitled 1

Roketsan’da Roketsan Kütüphanesi Değişen ve Yenilenen Konseptiyle Sizlerle: RS BİLGE’de Buluşuyoruz!

RS Bilge – Roketsan Bilgi ve Gelişim Merkezi, “yaşam alanı” konseptiyle bilgiye giden yolda en önemli buluşma noktamız olmaya devam ediyor.

Untitled 1

CAMPus (Learning & Development Camp For Engineers) Programımız Devam Ediyor…

Türkiye genelinde 2. ve 3. sınıfta okuyan üniversite öğrencileriyle gerçekleştirilen CAMPus Programımız devam ediyor. Çevrimiçi gerçekleştirilen CAMPus Programı çerçevesinde, Roketsan’ın uzman eğitmenlerinden spesifik konularda teknik & davranışsal eğitimler alan değerli CAMPus Üyelerimiz öğrenme ve gelişim yolculuklarında önemli bir adım attılar!

3

(akıl)küpü Çalıştaylarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Projelerdeki mühendislik problemleri ve bunlara yönelik çözüm önerileri, öğrenilmiş dersler ve deneyimlerin paylaşımı, yenilikçi fikir üretimi ve daha fazlası için ortak aklı odağımıza aldığımız (akıl)küpü çalıştay serimizi farklı İş Aileleri kapsamında gerçekleştirmeye devam ediyoruz. 

1

13. ve 14. DÖNEM mtRS (More Than Rocket Science) Yönetici Yetiştirme Programını Tamamladık!

mtRS(More Than Rocket Science) Yönetici Yetiştirme Programı; şirketimizin stratejik hedefleri doğrultusunda ilk yönetici pozisyonları özelinde tasarlanmış TEGEP ödüllü eğitim programıdır. İleri teknoloji üretimini, çevik ve vizyoner bir anlayışla yönetebilecek potansiyel adayların yönetsel yetkinlikler doğrultusunda geliştirilmesi ve yönetici olarak yetiştirilmesi amacıyla Roketsan Akademi Liderlik ve Davranışsal Gelişim Birimi tarafından gerçekleştirilmektedir. Eğitim öncesi envanter uygulaması, yetkinlikler özelinde tasarlanmış eğitim yolculuğu, değerlendirme merkezi ve geri bildirimlerin içerisinde olduğu kapsamlı bir programdır.

https://www.youtube.com/mtRS

Untitled 2

KALFA Programı 6. Vizyon Konuşması Etkinliğinin Ev Sahibi Roketsan Oldu!

KALFA Programı, SSB tarafından yürütülen ve savunma sanayii firmalarında istihdam edilecek yeni mezun mühendislerin savunma projelerinde etkin bir şekilde görev almaları için ihtiyaç duyulan temel, profesyonel ve alana özgü yetkinliklerini arttırmak üzere bir eğitim programı olarak tasarlanmıştır.

Bu kapsamda Kalfa Programı katılımcısı gençlerimizi 6. Vizyon Konuşması etkinliği kapsamında Roketsan’ da ağırladık.

BLS Genel Müdür Yardımcımız Sn. Mehmet Anıl ÜNAL’ ın Kalfaların kariyer yollarına ışık tutacak ilham veren konuşması ile başlayan etkinlikte tüm Kalfalar çalışanlarımıza sunduğumuz birçok sosyal faaliyeti de deneyimleme şansı buldu. Programın ardından düzenlediğimiz teknik gezi ile Kalfalarımızı uğurladık.

 Ayrıca Motor ve İtki Sistemleri eğitim programımız SSA, TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş ve Roketsan iş birliği gerçekleşmiştir.

1

RS Aile Okulu'nda Şermin YAŞAR Bizlerleydi!

Çalışanlarımızın kendileri ve aile yaşantılarına farkındalık kazandırmak adına her yıl alanında uzman isimlerle RS Aile Okulu çatısı altında buluşturuyoruz. Bu yıl Eğitimci Yazar Şermin Yaşar ile “Hayat ile İletişim” konusu özelinde gerçekleştirdiğimiz söyleşi de samimi bir ortamda hasbihal edip, farkındalıklar kazanıp sonrasında Yazarımızın kitabını imzalatarak günümüzü tamamladık.

Untitled 1

Sanal Gerçeklik (VR) ile İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinde Yeni Dönem!

Roketsan Akademi olarak öğrenme ve gelişim alanında güncel teknolojileri takip ederek eğitim ve gelişim süreçlerimizi yeniliyoruz..

Bu kapsamda “İş Kazalarını Önleme” mottosuyla yola çıktık ve İş Sağlığı ve Güvenliği odağındaki teknik eğitimlerde VR teknolojisiyle;

 • Kimyasal Maddelerle Çalışma Eğitimi
 • Yangına Müdahale Eğitimi
 • Vinç Taşıma Eğitimi
 • Forklift Sürüş Eğitimi
 • Yüksekte Çalışma Eğitimi
 • Kaynak ve Ortam Güvenliği Eğitimi
 • 5S Eğitimi
 • Kapalı Alanda Çalışma Eğitimi

Başlıklarını işbaşı eğitim kapsamında, atölyelerde çalışanlarımızın deneyimine sunuyoruz.

Untitled 1

(akıl)üssü’nde Buluştuk!

Kurumsal hafızayı güçlendirecek deneyim ve bilgileri birbirimize aktarmak için buluştuğumuz (akıl)üssü platformumuzu, ilk kez yüz yüze deneyimledik ve ülkemizin ilk lazer güdümlü füzesi CİRİT Projesinden öğrendiklerimizi paylaşarak “biz” bilincini yaşattık.

(akıl)üssü etkinliğimiz, 2023 yılı kapsamında yüz yüze ve dijital platformlarımızda farklı konu ve konuşmacılarımızla devam ediyor olacak…

Akil

(akıl)üssü

Birbirimizden öğrenmek, deneyimlerimizi paylaşmak, takım olarak gelişmek ve "Biz birlikte güçlüyüz!" demek için çalışanlarımızla (akıl)üssü'nde buluşuyoruz.

Campus Logo 080823

CAMPus heyecanı Roketsan’da başlıyor!

Çevrim içi gerçekleştirilecek CAMPus programında Roketsan’ın uzman eğitmenlerinden spesifik konularda teknik ve davranışsal eğitimler alarak gelişimine yön vermek istiyorsan bu program tam senlik!

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için ⬇️

https://vizyonergenc.com/ilan/roketsan/2603

Your Story

What’s Your Story?

Doğaya, sanata, spora, gelişime, mesleğe; kısaca, yaşama dair anlatacak bir hikayesi olan çalışanlarımızı Roketsan Akademi Sahnesi’ne davet ediyoruz.

#whatsyourstory

Mtrs

mtRS Programı

Geleceğin liderleri mtRS ile yetişiyor!

Hızlı büyüme ve ileri teknoloji üretimini, çevik ve vizyoner bir anlayışla yönetebilecek potansiyel adayların geliştirilmesi ve yönetici olarak yetiştirilmesi amacıyla Roketsan Akademi İnovatif Liderlik Ana Dalı altındaki “mtRS Programımız” ile geleceğimize yön verecek liderlerimizi destekliyoruz. Bu programımız ile “Liderlik ve Yönetim Geliştirme Programı Kategorisi”nde “TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri 2018”de ödül almanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

*mtRS: more than Rocket Science ve Roketsan’ın Management Trainee’leri anlamlarını taşımaktadır.

E Kampus

e-Kampüs

Geleceğin gelişim trendlerine uyum sağlayarak, değişime ve adaptasyon yetkinliğimize etki eden platformumuz ile yeni nesil öğrenme modellerini aktif olarak kullanıyoruz. Tam zamanlı bilgi desteği sağlayan dijital öğrenme platformumuz “e-Kampüs” ile çalışanlarımızın her an gelişimine katkı sağlıyoruz.

Rs Talks

RS Talks

Tüm çalışanlarımızı ve ailelerini, yıl içerisinde düzenlediğimiz güncel konu başlıklarındaki seminerlerde alanında uzman, vizyoner ve tanınan konuşmacılarla buluşturuyoruz.

Gelistiren Roketsanli RSA GELİŞTİREN ROKETSANLI

 

Birlikte Öğreniyoruz...

Roketsan Akademi olarak, öğrenme ve gelişim faaliyetlerini fayda ve sonuç odaklı hale getirerek bu faaliyetlerin sürdürülebilirliğini sağlamayı önemsiyoruz.  

Bu doğrultuda; 

 • Kurum içindeki bilgi ve deneyimin nesiller arası aktarımıyla kurumsal hafızamızı zenginleştirmek
 • Yetkinlik gelişimi başta olmak üzere bireysel öğrenme – sürekli öğrenme yaklaşımını güçlendirmek
 • Birbirinden öğrenme – birbirini geliştirme kültürü için ortam oluşturmak amacıyla “İç Eğitmenlik ve Alan Uzmanlığı Programı”nı uyguluyoruz.

Çalışanlarımızın standartları belirlenmiş seçme, değerlendirme ve gelişim süreçlerine gönüllü olarak katılarak dahil olabildikleri bu programda; uzman olunan konularda diğer çalışanlarımıza kurum içi eğitimler verilmesiyle “İç Eğitmen” ve uzman olunan konularda eğitim içeriği hazırlanması, güncellenmesi ve iç eğitmenlerin yönlendirilmesiyle “Alan Uzmanı” rolleri üstlenebiliyor.

Lisansustu Egitim Destegi Erasmus + Mesleki Eğitim Projesi

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından "ERASMUS+ Mesleki Eğitim Projesi" kapsamındaki akredite kuruluşlar arasında yer alıyor ve konsorsiyum lideri olarak; çalışanlarımızın, ortaklık kurduğumuz kurum ve kuruluşların çalışanlarının ve ekosistemimizde yer alan diğer paydaşlarımızın staj, mesleki eğitim, işbaşı eğitim, kurs, seminer vb. yurtdışı faaliyetlere katılım göstermesini destekliyoruz.

Turkiye Ulusal Ajansi Logo

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.