İNOVASYON ve TEKNOLOJİ

Ar-Ge ve
Teknoloji Yönetimi

Neden Teknoloji Yönetimine İhtiyaç Duyuyoruz?

Teknoloji Yönetimi, şirketlerin vizyon ve stratejik hedeflerine ulaşabilmek için teknolojik yeteneklerini yönetme, planlama, geliştirme, yeni teknolojilerin kazanım stratejilerini belirleme, elde edilen teknolojileri koruma ve ticarileştirme faaliyetlerinin tümünü yöneten bir disiplindir.

Teknoloji trendlerin izlenmesi, kazanılacak ve terkedilecek teknolojilerin belirlenmesi, mükerrer teknoloji geliştirme çalışmaların tespit edilmesi, gerçekleştirilecek teknoloji geliştirme çalışmalarının önceliklendirilmesi, teknoloji yol haritasının oluşturulması ve ürün portföy yönetiminin yapılması, teknoloji geliştirme faaliyetlerinin izlenmesi, teknoloji envanterinin çıkarılması ile kurumun teknolojik yetenekleri yönetilebilmektedir.

Roketsan Teknoloji Yonetimi

Teknoloji Yönetimi Sistemi

Teknoloji Yol Haritası ROKETSAN PUSULA  üzerinden takip edilmektedir. ROKETSAN PUSULA , Teknoloji Tanımlama Formu (TTF) ERP Uygulaması ile bu formdaki verilerin anlamlandırılıp, analiz edildiği ROKETSAN PUSULA  İş Zekası Uygulaması’ndan oluşmaktadır. Onay ve önceliklendirme süreçlerinden geçen teknoloji tanımlama formları 3 yıllık faaliyet planına aktarılmaktadır. Bütçe sistemi ile entegre edilen TTF uygulamasında geçmişte kazanılan teknolojilerin envanteri de oluşturulabilmektedir. Teknoloji yönetimi Sistemi ROTA™ ROKETSAN Teknoloji ve Akademi İş Birliği Platformu’ndan beslenir. Kazanılan teknolojik yetkinlikler fikri haklar ile korunmaktadır. 

Teknoloji Yonetim Sistemi N

Teknoloji Kategorileri

2024 Yılı Ar-Ge Faaliyetleri

Arge Merkezi Icon

4

Ar-Ge Merkezi

Arge Projesi Icon

137

Ar-Ge Projesi

Arge Personeli Icon

2175

Ar-Ge Personeli

Ar-Ge Ödülleri

2017

Roketsan’da çalışılan Amonyum Dinitramid (ADN) Geliştirilmesi projesi Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından “Teknoloji Geliştirme” dalında Savunma Sanayii Özel Ödülü’ne layık görülmüştür. 

2017 2

6’ncı Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarımları Zirvesi’nde Roketsan  “Ar-Ge personeli istihdamı” & “Proje Kapasitesi” ödüllerinin sahibi oldu. 

2019

Roketsan Ankara Sanayi Odası tarafından “Yaratılan Katma Değer Ödülü”ne layık görülmüştür.

2020

TÜBİTAK HORIZON 2020 Başarı Ödülü.

Ar-Ge Yerleşkelerimiz

 

Elmadağ Yerleşkesi
Ar-Ge Merkezi

Lalahan Yerleşkesi
Ar-Ge Merkezi

Bilkent Cyberpark Yerleşkesi
Ar-Ge Merkezi

Teknopark İstanbul Yerleşkesi
Ar-Ge Merkezi

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.